تبلیغات
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 - چگونه فرمت‌ های ناشناخته را شناسایی و باز کنیم؟
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89چگونه فرمت‌ های ناشناخته را شناسایی و باز کنیم؟

 

فرمت فایل یا همان پسوند فایل نشان دهنده‌ی نوع و قالب آن فایل می‌باشد که با آن می‌توان تشخیص داد که آن فایل می‌تواند توسط چه نرم‌افزار هایی باز شود. ما با تعدادی از فرمت‌ها آشنا هستیم و می‌دانیم که با چه نرم افزارهایی باز می‌شوند. اما گاهی ممکن است فایلی داشته باشیم که فرمت ناشناخته داشته باشد و یا حتی بدون پسوند باشد. در این مطلب می‌آموزیم که چگونه فایل‌هایی که فرمت ناشناخته دارند را باز کنیم و یا حتی اگر هم پسوند نداشته باشند ، چگونه فرمت آن‌ها را تشخیص بدهیم. با ما همراه باشید. ادامه داره ها ....

 

شناسایی فایل‌هایی که دارای فرمت ناشناخته هستند

اگر فایل شما دارای فرمت ناشناخته است و نمی‌دانید آن را با چه نرم‌افزاری باز کنید ابتدا به سایت Wolfram بروید. فرمت فایل را مانند تصویر در کادر وارد کنید تا اطلاعات دقیقی از آن پسوند و نرم‌افزارهایی که توانایی اجرای آن را دارند برای شما نمایش داده شود. سپس می‌توانید یکی از آن نرم‌افزارها را با جست‌وجو در اینترنت دانلود کرده و فایل ناشناخته را باز کنید.

شناسایی فرمت فایل‌هایی که پسوند ندارند

در صورتی که فایل شما اصلاً فرمت یا پسوند ندارد ، باید پسوند آن فایل را شناسایی کنید. هر فرمت دارای قالب خاصی است که اطلاعات بر مبنای آن قالب در یک فایل جمع می‌شوند. ابزار TrIDNet با شناختی که از قالب فرمت‌ها دارد می‌تواند فرمت آن را از روی قالب تشخیص بدهد. ابتدا این نرم‌افزار را از این‌لینک دانلود کنید و سپس آن را از حالت Zip خارج کرده و اجرا کنید. روی دکمه Browse کلیک کرده و فایل را انتخاب کنید. بعد روی دکمه Analyze کلیک کنید تا نرم‌افزار شروع به آنالیز کردن فایل کند. در قسمت نتایج ، فرمت هایی‌که فایل شما بیشترین تطابق را با آنان دارد نمایش داده می‌شود. فرمتی که بیشترین احتمال را دارد در ابتدای لیست قرار می‌گیرد که معمولاً درست است.

حال بعد از آنکه فرمت فایل را شناسایی کردید، نام فایل را باید تغییر دهید. به این صورت که ابتدا نام فایل و بعد از گذاشتن نقطه نام فرمت را بنویسید تا فرمت برای آن تعریف شود. در صورت درستی، فرمت فایل در بخش Properties در قسمت Type نمایش داده می‌شود. در صورتی که فایل قابل باز شدن بود که هیچ اما در غیر این صورت باید نرم‌افزار مورد نیاز برای باز کردن آن را نصب کنید. اگر نمی‌دانید چه نرم‌افزاری از ابزار Wolfram استفاده کنید.

منبع : pcmedia.ir

 
کلمات کلیدی : باز كردن فایل های بدون فرمت , باز كردن فرمت های ناشناخته , فرمت های ناشناخته ,
نویسنده : فرهاد نظرزاده تاریخ : پنجشنبه 27 بهمن 1390 موضوع : ترفندها دنیای علم و فن نظرات ()


.:: This Themplate By : payamblog.Com socks ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 می باشد.