تبلیغات
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 - بهترین شغل های سال ۲۰۱۲
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89بهترین شغل های سال ۲۰۱۲
بهترین شغل های سال 2012 را بشناسید, بهترین مشاغل آینده را بشناسید, بهترین شغل های سال, بهترین مشاغل سال 2012


نظریه خوش‌بینانه‌ای وجود دارد که براساس آن، در سال ۲۰۱۲، وضعیت اقتصادی و حرفه‌ای در دنیا بهبود پیدا خواهد کرد.

این نظریه براساس گزارش‌هایی است که به تازگی ‌ADP (آژانس خدمات شغلی و استخدامی) درباره وضعیت شغل در جهان منتشر کرده است…
این گزارش نشان داده در نوامبر ۲۰۱۱، ۲۰۶ هزار فرصت شغلی به وجود آمده است.

متخصصان اقتصاد دانشگاه میشیگان نیز سال ۲۰۱۲ را سالی روشن‌تر و امیدوار کننده‌تر پیش‌بینی کرده‌اند. بنابر تحقیقات انجام شده، نرخ بیکاران تا پایان سال ۲۰۱۲، ۸/۸ درصد کاهش پیدا خواهد کرد البته خبری خوشحال‌کننده هم برای افرادی که به تازگی قرار است فارغ‌التحصیل شوند، وجود دارد؛ طبق گزارش‌های موسسه بین‌المللی «فارغ‌التحصیلان و کار»، کارفرمایان ۵/۹ درصد بیشتر فارغ‌التحصیلان در سال ۲۰۱۲ را نسبت به فارغ‌التحصیلان ۲۰۱۱ به کار خواهند گرفت.

همه این گزارش‌ها و آمارها نشان‌دهنده بهترشدن اوضاع اقتصادی و به دنبال آن وضعیت شغلی در جهان است ولی همچنان کمبودهایی نیز وجود دارد مثل اینکه بعضی از صنایع به اندازه‌ای که پیش‌بینی شده بود، رشد نکرده و نتوانسته‌اند موقعیت شغلی مناسب ایجاد کنند.

اگر از کسانی هستید که به دنبال شغل می‌گردند، بهتر است به این فهرست که در آن نام شغل‌های پیش‌بینی شده در سال ۲۰۱۲ که بیشترین رشد را خواهند داشت، نگاهی بیندازید.

۱٫مهندسی پزشکی

طبق گزارش‌ها، این تخصص، بیشترین پیشرفت و جذب نیروی انسانی را از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ خواهد داشت (یعنی حدود ۷۲ درصد رشد). این شغل ترکیبی از مهندسی، زیست‌شناسی و اصول پزشکی و وظیفه‌اش ارزیابی، طراحی و بهبود وضعیت بیولوژی و سیستم سلامت و محصولات است.

۲٫مهندسی نرم‌افزار و رایانه

طراحی سیستم‌های رایانه‌ای و صنایع وابسته به آن از نیمه دوم سال ۲۰۱۱ همچنان به سیر رو به رشد خود ادامه داده است. طبق ارزیابی زمینه‌یابی شغل در سال ۲۰۱۲، افراد متخصص در زمینه رایانه بیشترین متقاضی را در بین کارفرمایان خواهند داشت.

۳٫آژانس خدمات‌رسانی به مشتری

این حرفه به دلیل میزان بالای گردش مالی، همان‌طور که پیش‌بینی شده بود، رشدی بالاتر از رشد میانگین داشته و برای افراد دو زبانه فرصت‌های قابل‌توجهی پدید می‌آورد.

۴٫پرستار خانگی

این حرفه از این جهت مهم است که جمعیت مسن جهان رو به رشد است. طبق آمار، جمعیت ۶۵ سال به بالا در آمریکا در سال ۲۰۵۰ به ۵/۸۸ میلیون نفر خواهد رسید. این رشد در همه جای جهان وجود دارد و زمینه شغلی این تخصص رو به رشد خواهد بود.

۵٫تحلیلگر مدیریت

این تخصص در زمینه مدیریت و سرویس‌های مشورتی تکنیکی و شامل تحلیل روش‌های مدیریتی و مسایل مربوط به تجارت و پیداکردن راه‌حل است. این حرفه فقط در نیمه دوم سال ۲۰۱۱، ۸/۳ درصد رشد داشته است.

۶٫پزشکیار

پیش‌بینی شده این حرفه از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ رشد ۹/۳۳ درصدی خواهد داشت. آموزش افراد در این تخصص می‌تواند به صورت برنامه‌ای یک دو ساله در آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای باشد.

۷٫خرده‌فروشی

این آخرین شغل بررسی شده، جولای ۲۰۱۱ روند رو به رشد خود را حفظ کرده و پیش‌بینی شده تا پایان ۲۰۱۲ نیز این رشد ادامه داشته باشد. گستردگی و حجم بالای معاملات و گردش مالی در این حرفه آن را به شغلی مناسب تبدیل کرده است.

۸٫سیستم‌های شبکه‌ای و تحلیلگر داده‌های ارتباطات شبکه‌ای

این تخصص زمینه گسترده‌ای دارد؛ از طراحان شبکه و مهندسان شبکه گرفته تا زمینه‌های اجرایی شبکه. جایگاه و سمت افراد در این حرفه به درجه تحصیلی آنها بستگی دارد. این حرفه هم تا سال ۲۰۱۸ رشد چشمگیری خواهد داشت.

۹٫پرستاران حرفه‌ای

پرستاران در جامعه خدمات درمانی نقش و حضور پررنگی دارند. پرستاران حرفه‌ای هم در مطب پزشکان و هم در بیمارستان‌ها فرصت‌های شغلی خوبی خواهند داشت و پیش‌بینی شده تا سال ۲۰۱۸، ۲/۲۲ درصد رشد داشته باشد.


باعث افتخاره که رشته و حرفه ای که ما توشیم  رتبه دوم این  عنوان و کسب کرده ..

به همه 89133 ای ها تبریک میگم !!

منبع :  shadine.ir
کلمات کلیدی : برترین شغل ها , کار , مهندسی نرم افزار , بازار کار ,
نویسنده : فرهاد نظرزاده تاریخ : جمعه 26 اسفند 1390 موضوع : دنیای علم و فن اطلاعات جهان جهانی دیگر اخبار نرم افزارهای جدید و IT عمومی نظرات ()


.:: This Themplate By : payamblog.Com socks ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 می باشد.