تبلیغات
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 - به بهانه ی شب آرزوها
وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89به بهانه ی شب آرزوها
به نام خدای آرزوها..
سلام خدمت همه ی دوستان و همراهان من در مقطع حساس کارشناسی در دانشگاه صنعتی بیرجند و تمامی بازدید کنندگان این وبلاگ
حقیقت مطلب الان توی سایت تخصصی نشسته بودم داشتم آهنگ دانلود می کردم ! هوس کردم یه سر به وبلاگ بزنم..
گفتم اگه موافق باشین عکس یه 2 تا کارگر با بیل بزنم بنویسم کارگزان مشغول کارند !!!!
والااااااااااااااااا !!!
حالا درسته ترم کوتاه شده ! ولی الله وکیلی دیگه وقت یه نظر گذاشتن و یه دمت گرم گفتن که داشتین که ؟!
هیچ کس وظیفه ای نداره واسه شما بیاد فایل آپلود کنه واسه دانلود بزاره !! واقعا بعضیاتون حس می کنید محمد صالحی وظیفشو انجام داده !!!!

خب از این اعصاب خوردی ها که بگذریم گفتم شاید خیلیاتون یادتون رفته باشه که امشب لیله الرغائب یا شب آرزوهاست و این پست منهای گلایه ی اولش صرفا یادآوری بود که برای همدیگه آرزوهای قشنگ کنیم !!!
مردونه خودخواه نباشیم یه بار بیاییم واسه تموم کسایی که 3 ساله میشناسیمشون و الان دیگه از برادر و خواهر بهمون نزدیک ترن دعا کنیم ( فقط همین یه امشب گلایه ها رو بذاریم کنار و دونه دونه بچه ها رو توی سجده نماز اسم ببریم و دعاشون کنیم)
ممنونتونم...

و اما یه توضیحی هم درمورد نماز امشب که خودم از توی نت کپی کردم:


اعمال این شب

به نقل از پیامبر اسلام اعمالی برای این شب ذکر شده‌است:

    روز پنج شنبه اول ماه رجب - در صورت امکان و بلا مانع بودن - روزه گرفته شود. چون شب جمعه شد مابین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز اقامه شود که هر دو رکعت به یک سلام ختم می‌شود و در هر رکعت یک مرتبه سوره حمد، سه مرتبه سوره قدر، دوازده مرتبه سوره توحید خوانده شود.
    چون دوازده رکعت به اتمام رسید، هفتاد بار ذکر«اللهم صل علی محمد النبی الامی و علی آله» گفته شود. پس از آن در سجده هفتاد بار ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود. پس از سر برداشتن از سجده، هفتاد بار ذکر «رب اغفر وارحم و تجاوز عما تعلم انک انت العلی الاعظم» گفته شود. دوباره به سجده رفته و هفتاد مرتبه ذکر «سبوح قدوس رب الملائکة والروح» گفته شود.
    در اینجا می‌توان حاجت خود را از خدای متعال درخواست نمود.


پیامبر اسلام در فضیلت این نماز گفته‌است:

    کسی که این نماز را بخواند، شب اول قبرش خدای متعال ثواب این نماز را با زیباترین صورت و با روی گشاده و درخشان و با زبان فصیح به سویش می‌فرستد. پس او به آن فرد می‌گوید: ای حبیب من، بشارت بر تو باد که از هر شدت و سختی نجات یافتی. میّت می‌پرسد تو کیستی؟ به خدا سوگند که من صورتی زیباتر از تو ندیده‌ام و کلامی شیرین تر از کلام تو نشنیده‌ام و بویی، بهتر از بوی تو نبوئیده‌ام. آن زیباروی پاسخ می‌دهد: من ثواب آن نمازی هستم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال به جا آوردی. امشب به نزد تو آمده‌ام تا حق تو را ادا کنم و مونس تنهایی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود و قیامت بر پا شود، من سایه بر سر تو خواهم افکند.

دم همتون گرم..
التماس دعا..نویسنده : محمد جمال دهقان پور تاریخ : پنجشنبه 26 اردیبهشت 1392 موضوع : عمومی نظرات ()


.:: This Themplate By : payamblog.Com socks ::.


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به وبلاگ بچه های كامپیوتر ورودی 89 می باشد.